V Ríme sa stretol Výkonný výbor Vincentskej rodiny.

V dňoch do 7. – 11. novembra 2022 sa v Ríme koná Výročné zasadnutie Výkonného výboru Medzinárodnej vincentskej rodiny, ktorému predsedá otec Tomaž Mavrič, CM, generálny predstavený Misijnej kongregácie.

Súčasný tím tvorí 16 jednotlivcov z ôsmich vetiev: Misijná kongregácia, Dcéry lásky, Spoločnosť svätého Vincenta de Paul, Medzinárodná asociácia lásky, Vincentská kongregácia, Dcéry lásky v Štrasburgu. Týchto osem vetiev oživuje viac ako 160 vetiev celosvetovej rodiny. Modlíme sa, aby Duch naďalej inšpiroval týchto jednotlivcov, aby mohli spoločne reagovať na realitu chudobných… reagovať láskou, ktorá je tvorivá do nekonečna.

Členovia výboru sa zaoberajú rôznymi témami: hodnotenie práce rôznych vincentínskych komisií a pracovných skupín, schvaľovanie rozpočtu na rok 2023, analýza projektu bezdomovcov a vincentínskej akcie v mene utečencov z Ukrajiny, organizovanie II. medzinárodného stretnutia vodcov Vincentskej rodiny. Každý deň je slávenie Eucharistie a v stredu a skupiny budú prijaté pápežom.

V stredu 9. novembra, chvíľu pred svojou zvyčajnou stredajšou katechézou na generálnej audiencii , pápež František požehnal na Námestí sv. Petra novú sochu „Úkryt“, ktorá poukazuje na ťažkú ​​situáciu bezdomovcov.

„Úkryt“ je bronzová socha v životnej veľkosti zobrazujúca postavu bezdomovca, ktorý je prikrytý prikrývkou, ktorú cez nich preťahuje holubica počas letu. Tento obraz „Úkrytu“ bude odhalený niekoľko dní pred 6. svetovým dňom chudobných , ktorý sa bude sláviť budúcu nedeľu, 13. novembra.

Socha je dielom kanadského umelca Timothyho Schmalza , ktorý už má etablovaný rekord v náboženských sochách po celom svete. Jeho dielo „Anjeli nevedomí“ o migrantoch a utečencoch bolo inštalované na Námestí sv. Petra v roku 2019, keď ho požehnal aj Svätý Otec .

„Sheltering“ bol koncipovaný tak, aby upozornil na globálne bezdomovectvo a podporil praktické riešenia v súlade s poslaním kampane 13 domov , iniciatívy globálnej vincentskej rodiny. Vincentská rodina je hnutie rôznych rehoľných kongregácií, laických združení a charitatívnych organizácií inšpirované životom a dielom sv. Vincenta de Paul , ktorý „zvolal toľko, koľko mohol, bohatých i chudobných, pokorných i mocných, využil všetky prostriedky, aby inšpirovať ich zmyslom pre chudobných – privilegovaný obraz Krista – a nabádať ich, aby chudobným pomáhali priamo i nepriamo“ (Konštitúcie CM, Úvod, s. 9. Rím, 29. júna 1984).

Zdroj a foto: famvin.org

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *